Web designer – jak stworzyć odpowiednie portfolio?
Szukasz pracy na stanowisku web designera i zastanawiasz się, w jaki sposób możesz pokonać pozostałych kandydatów? Samo CV nie wystarczy, aby zrobić odpowiednie wrażenie na osobie rekrutującej. Kluczem do sukcesu może być za to Twoje portfolio, dzięki czemu przekonasz pracodawcę do Twoich umiejętności. Sprawdź, jakie elementy powinny się w nim znaleźć i co należy uwzględnić!
Zadbaj o różnorodność projektów
Dobre portfolio web designera powinno zawierać projekty, które pomogą Ci zaprezentować swoje umiejętności. W miarę możliwości warto zadbać o to, aby były odmienne także pod kątem samego stylu, dzięki temu udowodnisz, że Twój zakres kompetencji jest szeroki i potrafisz dostosować się do danego zlecenia. Najlepiej wybieraj więc prace realizowane dla klientów z różnych branż. Nie podejmuj pochopnej decyzji – zastanów się, z których z nich jesteś szczególnie zadowolony. Ważne jest również, aby wybrane projekty były wykonane z zastosowaniem wielu różnych technologii, dzięki czemu udowodnisz swoją wszechstronność. Portfolio może zawierać na przykład interfejsy użytkownika czy grafiki tworzone na potrzeby stron internetowych.
Szukasz pracy jako web designer? Odwiedź portal theprotocol i wybierz dla siebie atrakcyjne propozycje zatrudnienia!
Portfolio początkującego web designera
Dopiero rozpoczynasz karierę web designera i nie możesz pochwalić się gotowymi projektami zrealizowanymi dla klientów? Również w tym przypadku masz szansę stworzyć atrakcyjne portfolio! Umieść w nim zaprojektowane przez siebie strony internetowe, zaznaczając, że wykonałeś je na własne potrzeby. Warto zdecydować się na założenie profilu w GitHub – za jego pośrednictwem pracodawca będzie mógł zapoznać się z Twoimi pracami oraz technologiami wybranymi przez Ciebie do ich zrealizowania.
Stwórz atrakcyjne portfolio i rozpocznij karierę jako web designer już teraz – praca w tym zawodzie czeka na Ciebie!
Jak zaprezentować swoje portfolio?
Zastanawiasz się, jaka prezentacja portfolio web designera będzie najlepszym rozwiązaniem? Z pewnością rekruter doceni, jeśli będzie ono umieszczone na stworzonej przez Ciebie stronie internetowej. Taka witryna stanie się wirtualną wizytówką, za pośrednictwem której pracodawca będzie mógł szybko zapoznać się z Twoimi najciekawszymi projektami. Musisz zadbać o to, aby strona była prosta w obsłudze, upewniając się, że odbiorca z łatwością otworzy udostępnione przez Ciebie projekty.
Postaw na portfolio w języku angielskim
W branży IT znajomość języka angielskiego często jest jednym z kluczowych wymagań pracodawcy. Jeśli znasz go co najmniej w stopniu komunikatywnym, możesz zaakcentować tę umiejętność również w swoim portfolio – szczególnie gdy jego znajomość była uwzględniona w wymaganiach pracodawcy lub gdy całe ogłoszenie zostało napisane w tym języku. Wystarczy, że stworzysz je w języku angielskim, aby w ten sposób dodatkowo przykuć uwagę rekrutera. Należy też podkreślić, że anglojęzyczna wersja portfolio ułatwi Ci rozpoczęcie kariery w zagranicznej firmie, w której pracodawca nie posługuje się językiem polskim.
Podsumowanie
Stwórz portfolio, dzięki któremu zaprezentujesz swoje umiejętności i udowodnisz swoją kreatywność. Zadbaj także o odpowiednią formę, aby rekruter z przyjemnością zapoznawał się z dołączonymi projektami. Pamiętaj, że portfolio może być kluczowym potwierdzeniem Twoich umiejętności – dzięki poszczególnym projektom masz szansę udowodnić znajomość konkretnych technologii i narzędzi IT.