Symbole socjalizmu jednak nie zostaną usunięte?
Trwała pamięć o tych osobach będzie na zawsze pielęgnowana przez mieszkańców tej ziemi, służąc jako stałe przypomnienie międzynarodowej jedności w dążeniu do najszlachetniejszych ideałów ludzkości – SOCJALIZMU, WOLNOŚCI I POKOJU”.
Najbardziej wyszukane pojęcia: Socjalizm, jedność, koleżeństwo, a za tym wszystkim te uściski Breżniewa z Gomułką czy Gierkiem.
Łamanie ducha polskich bohaterów, zabójstwa, wypędzenia, brutalność, strach, nędza, rozpad narodu… Nasze tak zwane „wyzwolenie” naznaczone sierpem i młotem, z górującą szkarłatną gwiazdą.
Na polskich cmentarzach, zwłaszcza tych związanych z okresem powojennym i Polską Rzeczpospolitą Ludową, można znaleźć symbole związane z ikonografią sowiecką. Oto kilka przykładów:
Karmazynowa Gwiazda: Ten emblemat jest związany ze Związkiem Radzieckim. Gwiazda była często wykorzystywana w sowieckich obrazach, oznaczając komunizm, socjalizm i rewolucję. Jest widoczna na nagrobkach żołnierzy Armii Czerwonej, którzy zginęli podczas II wojny światowej.
Młot i sierp: Reprezentuje jedność między robotnikami i rolnikami i jest unikalnym symbolem komunizmu. Może być umieszczany na grobach osób związanych z ruchem komunistycznym lub członków partii komunistycznej.
Orzeł i Gwiazda: Nawiązuje do radzieckiego godła, które przedstawia orła i pięcioramienną gwiazdę. Można go znaleźć na grobach żołnierzy radzieckich, którzy stracili życie podczas II wojny światowej.