Koła Gospodyń Wiejskich mianowane liderami lokalnej społeczności
Gdziekolwiek pojawia się Koło Gospodyń Wiejskich, tam zabawa jest zapewniona. Pełne optymizmu i pogody ducha, a także kulinarnych i artystycznych zdolności – KGW są jednym z najważniejszych fenomenów w polskiej wsi. Są to organizacje, w których kobiety spotykają się, aby działać na rzecz rozwoju lokalnej społeczności i promować tradycje, kulturę i dziedzictwo wsi. Historia Kół Gospodyń Wiejskich sięga lat 60. XX wieku, a ich początkowe działania dotyczyły głównie rolnictwa, ogrodnictwa i przetwórstwa żywności. Obecnie ich działalność obejmuje wiele innych obszarów, w tym rękodzieło, kulturę ludową, ochronę środowiska, zdrowie i edukację.
Koła Gospodyń Wiejskich mają znaczący wpływ na lokalne społeczności; niosą one integrację mieszkańców wsi, promując wzajemną pomoc, solidarność i współpracę. Organizują oni różnego rodzaju warsztaty, szkolenia, spotkania i imprezy, które służą wymianie wiedzy i umiejętności, a także budowaniu silnych więzi społecznych. Ponadto, KGW działają w dziedzinie charytatywności, organizując zbiórki na cele społeczne i pomagając osobom potrzebującym.
W ostatnich latach obserwuje się wzrost liczby Kół Gospodyń Wiejskich i ich zakresu działalności. Są one coraz bardziej widoczne i aktywne również na obszarach miejskich, wpływając na kształtowanie pozytywnego wizerunku wsi.